Кина вода прстен вакуум пумпа фабрика систем во близина коло и добавувачи | ZhuoXin

пумпи експерт

pumps expert/20 years
  • info@zhuoxinpump.com
  • + 86-533-2901887

Вода прстен вакуум пумпа во близина на системот коло

Краток опис:

Единицата за затворено коло е широко се применуваат во индустриите на хемиски инженеринг, аптека итн Поради својот оперативен принцип и структура. Под заедничка околности, оперативниот течна вода прстен вакуум пумпа усвојува режим праволиниска. Водата исцрпени од вода прстен вакуум пумпа влегува големи reclying базен или исцрпени далеку директно. Овој вид на снабдување на владата / одвод на водата е лесно за поврзување и користење, со што се широко прифатен во практична примена. Меѓутоа, ако ме извлечени ...


детали за производот

Тагови производ

Единицата за затворено коло е широко се применуваат во индустриите на хемиски инженеринг, аптека итн Поради својот оперативен принцип и структура. Под заедничка околности, оперативниот течна вода прстен вакуум пумпа усвојува режим праволиниска. Водата исцрпени од вода прстен вакуум пумпа влегува големи reclying базен или исцрпени далеку директно. Овој вид на снабдување на владата / одвод на водата е лесно за поврзување и користење, со што се широко прифатен во практична примена. Меѓутоа, ако се екстрахира средина содржи органски растворувач или отровни супстанции, употреба има следните недостатоци:
1. При вода прстенеста пумпа екстракти гас, извлечена гас се меша со оперативен течност, и вода исцрпени во вода издувните порта содржи делумно органски растворувач и отровна супстанција, испуштање на голема количина на вода предизвикува висока загадување на животната средина.
2.The вода содржат органски растворувач и отровна супстанција ќе се ослободи штетни гасови ќе го зголеми загадувањето на животната средина.
3. извлечена органски растворувач не може лесно да се рециклираат и ќе се потроши.
Со оглед на горенаведените проблеми, се повеќе и повеќе хемиски, фармацевтски претпријатија имаат усвоено затворено коло Системот за кружење на вода прстен вакуум пумпа.

Главните компоненти на системот за затворено коло промет:
Течни-прстен вакуум пумпа / компресор
гас-течна сепаратор
Разменувач на топлина
Заеднички Шасија
внатрешни гасоводот

Главни карактеристики:
1. Оваа единица се испорачува како compelete опрема, вклучувајќи и гас-течна сепаратор, кондензаторот (разменувач на топлина), единица решетката, внатрешна гасоводот. Тоа е лесно за корисниците да се инсталира оваа единица и во голема мера го скрати периодот на инсталација.
2.Operating течност може да донесе вода или различни хемиски slivents, кои во голема мера може да се намали загадувањето на животната средина од хемиски претпријатија.
3.Ако донесување извлечена медиум како оперативен течност, извлечена медиум може да се рециклира.
4.Belonging на не-стандардни производи, 2BL серија затворено коло циркулациони системи се дизајнирани во согласност со специфичните барања на корисниците на условите на влезот, вода за ладење, и издувните порта и др


  • Претходно:
  • Следно:

  • 
    WhatsApp Онлајн Chat!